Photo by Annie Spratt on Unsplash

Myślisz teraz o Świętach, ale Nowy Rok coraz bliżej – sylwestrowa impreza, a potem… No właśnie, co potem? Słynne postanowienia, z których nic nie wynika.

Ja też je kiedyś robiłam. A potem przestałam postanawiać. Zaczęłam realizować. Pokażę ci krok po kroku, jak.

W natłoku zajęć znajdź chwilę i weź kartkę oraz długopis. No dobrze, najlepiej notes. Porządny, drogi notes, który stanie się dla ciebie tak cenny, że będziesz zapisywać w nim starannie swoje osiągnięcia, a potem, kiedy dokonasz już wielkich czynów sprzedasz go na aukcji za tysiące dolarów.

No dobra. Skup się na chwilę na poprzednim roku.

1.Czego udało Ci się dokonać?

Nie musi to być nic wielkiego, przynajmniej nie dla innych. Ale może zrealizowałaś coś, o czym od dawna marzyłaś? Mi udało się zwiedzić w tamtym roku sześć nowych krajów. Tylko dlatego, że się uparłam, choć wszystko było przeciwko mnie.

2.Co zamierzałaś zrobić, ale Ci nie wyszło?

Jeśli spisywałeś swoje cele na ten rok, możesz teraz do nich zajrzeć. Nie chodzi tylko o to, by się zdołować, ale porządnie zastanowić się, co i dlaczego poszło nie tak. Zabrakło czasu? Za dużo chciałaś uzyskać w zbyt krótkim czasie? Co stanęło ci na przeszkodzie? To ogromnie ważne pytania, które pomogą Ci w spisywaniu celów na nowy, 2021 rok.

3.Z czego rezygnujesz?

Który cel nie jest już twoim? To naturalne, że zmieniamy swoje zamiary. Tylko krowa nie zmienia zdania. Nie zajmuj sobie głowy czymś, co nie leży w sferze twoich marzeń.

W ten o to sposób przechodzimy do przyszłości.

4.Jakie cele z poprzedniego roku wciąż chcesz zrealizować i jak to zrobisz?

Pytanie JAK jest zasadnicze. Im bardziej szczegółowo na nie odpowiesz, tym lepiej. Jeśli dodasz konkretne daty realizacji pojedynczych kroków zmierzających do celu (i będziesz się ich trzymać) – tym lepiej!

5.Jakie pojawiły się nowe cele?

Jak już pisałam – zmieniasz się. Powstały pewnie w twojej głowie nowe plany, kolejne marzenia. Wybierz te, które chcesz zrealizować w pierwszej kolejności.

Wszystkich celów na nowy rok nie powinno być więcej niż pięć. A najlepiej trzy. Jeśli masz ich dziesięć, cóż… Nie jesteś robotem. Nie twierdzę, że nie dasz rady, ale… ja nie dałam. Skup się na maksymalnie pięciu, a jeśli uda ci się je osiągnąć, zajmiesz się innymi pragnieniami. Niektóre stracą na znaczeniu, inne pojawią się w trakcie tego roku. Dlatego:

Nie podsumowuj roku tylko raz w roku!

Możesz to robić raz na trzy miesiące albo nawet raz w miesiącu. Zapisz datę w kalendarzu. Twórz podsumowanie i plany na kolejny okres czasu.

Dziękuję, że przeczytałaś ten tekst!

Mam nadzieję, że ci się przydał.

Na koniec podam moje postanowienia z początku 2019 roku i ich rezultat:

  1. Rozpocząć blogowanie – voilà, lepiej późno niż wcale.
  2. Sprzedawać zdjęcia w serwisach stockowych – udało mi się nawet na tym co nieco zarobić pasywnie.
  3. Wygrać dowolny konkurs fotograficzny – cóż, nie udało mi się wygrać głównej nagrody, zaledwie wyróżnienie.
  4. Odwiedzić co najmniej dwa nowe kraje – ten cel udało mi się zrealizować z nawiązką!
  5. Napisać e-book – poradziłam sobie z tym już w pierwszej połowie roku, ale dopiero teraz dostępny jest w sprzedaży. Zapraszam!

5 thoughts on “Nowy Rok”

  1. Hello! I simply want to offer you a big thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your web site for more soon. Gwendolin Doug Melquist

  2. When some one searches for his essential thing, thus he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here. Marla Horton Obie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *