Photo by Annie Spratt on Unsplash

Jaki jest twój wymarzony prezent? I dlaczego wciąż nikt ci go nie podarował? Może jest zbyt drogi. Albo ciężko go kupić. A może nikt nie domyśla się, że go pragniesz.

Wyobraź sobie mężczyznę, który obdarowuje swoją kobietę najpiękniejszymi kwiatami. Na każdą okazję daje jej wielki bukiet, za każdym razem inny. Która kobieta nie lubi dostawać kwiatów? Ano, wyobraź sobie, że jego własna. Ona nie znosi kwiatów. Za każdym razem daje to swemu mężczyźnie do zrozumienia, ale być może robi to zbyt delikatnie, a może po prostu jej facet nie umie inaczej. Może on woli iść na skróty. Albo naprawdę wciąż sądzi, że jej się to podoba.

Oczywiście, rozmowa jest dobra na wszystko, ale nie to chcę ci przekazać. Tak naprawdę jeśli jego kobieta chce dostać coś innego, nie powinna liczyć na swojego męża.

Jest tylko jedna osoba, która może podarować ci to, czego dokładnie pragniesz. Jesteś nią ty sama.

Jeżeli marzy ci się wycieczka, sprzęt elektroniczny, droga biżuteria – nie czekaj, nie proś, nie namawiaj. Spraw ją sobie.

A jeśli marzą ci się zmiany, spraw sobie wartościowy e-book:

Przed Świętami wybierz się do sklepu i kup upragnioną rzecz. Poproś, by ją pięknie zapakowano, a pudełko połóż pod choinką. A potem rozpakuj. To twój prezent. Od siebie.

Uwielbiam dostawać prezenty. Również niespodzianki. Bliskim można dać listę, ale muszą być na niej łatwo dostępne rzeczy i nie bardzo drogie. Poza tym, jeśli lubisz element zaskoczenia, niech lista składa się z wielu rzeczy – do wyboru. Dalszym znajomym pozwól wykazać się inwencją. Niektórzy uwielbiają wymyślać podarunki lub też dają to, co mogą. Nie krępujmy ich listą. Liczy się gest.

Realizację marzeń pozostawmy sobie.

W tym roku, na urodziny, postanowiłam zrealizować kolejne marzenie. Oczywiście jest to podróż – objazdówka po Jordanii z mamą. Tak się cieszę! Wylatujemy dwa tygodnie po moich urodzinach. Czy ktoś inny mógłby sprawić mi taki prezent? Biorąc pod uwagę jego kwotę, nie czułabym się wcale dobrze z tym, że ktoś inny miałby za mnie płacić!

Nie czekaj na okazję. Nie czekaj na znalezienie drugiej połówki. Spełniaj swoje marzenia, również te materialne, już dziś. Niech będzie to coś, czego naprawdę pragniesz, a nie impulsywne zakupy, po których czujesz zażenowanie. Chodzi o PREZENT. Zasługujesz na to.

Jeśli uważasz ten post za wartościowy, podziel się nim z innymi.

2 thoughts on “Najlepszy podarunek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *