Photo by Matthew Henry on Unsplash

Jeśli zdecydowałaś się zostać podczas pandemii w domu (albo zostałaś do tego zmuszona) pewnie się cieszysz… lub umierasz z nudów. Wyłącz telewizor i przestań scrollować Facebooka. Mam dla Ciebie 10 lepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu:

1. Zrób kurs online

Oczywiście zrezygnuj teraz z kursów stacjonarnych, ale w internecie znajdziesz masę szkoleń z różnych dziedzin, także darmowych. Wystarczy poszukać!

2. Ucz się z poradników i publikacji naukowych

Wiem, wiem – wiele bibliotek zostało zamkniętych. Jeśli nie masz tak jak ja zapasu nieprzeczytanych książek, możesz je zamówić albo znów skorzystać z internetu. Znajdziesz w nim wiele darmowych pozycji. Możesz też kupić wartościowe e-booki. Polecam moje:

3. Obejrzyj wartościowe filmy

Mam na myśli darmowe wykłady, kształcące filmiki na YouTubie, czy pełnometrażowe filmy w języku, który masz zamiar sobie przyswoić.

4. Korzystaj z kultury

Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje. Masz ochotę wybrać się do muzeum? Zrób to online! Wiele instytucji udostępnia swoje zbiory wirtualnie. Bardziej oczywiste sposoby na spędzanie czasu z kulturą to oglądanie zaległych filmów, czytanie powieści, słuchanie wartościowej muzyki.

5. Rozwijaj pasje

Oczywiście możesz nie tylko być biernym obserwatorem, ale i samodzielnie tworzyć. Zawsze chciałaś nauczyć się rysować? Może namalujesz obraz, stworzysz wiersz, zaczniesz robić zdjęcia?

6. Rozwiń swoje Social Media

Dotychczas nie miałaś czasu, by rozpracować Instagrama? Dawno nie aktualizowałaś profilu na FB? Nie masz pojęcia, co to LinkedIn? W końcu masz czas, by zaprezentować siebie na tych platformach.

7. Relaks

Kiedy ostatnio brałaś długą, relaksująca kąpiel? Kiedy grałaś w gry na komputerze? Wyśpij się za wszystkie czasy, wypełnij antystresowe kolorowanki, które kupiłaś sobie lata temu. Zrób coś dla relaksu.

8. Więcej czasu dla rodziny

Oczywiście podróżowanie między miastami (ani tym bardziej po świecie), by odwiedzić dalszych i bliższych krewnych, może być teraz utrudnione. Ale warto, byś zadbała o relacje z tymi, których widujesz na co dzień. Możesz w końcu skupić się na innych ludziach, bez patrzenia na zegarek, bez zbędnych rozpraszaczy. Wykorzystaj tę okazję.

9. Zadbaj o siebie

Zacznij ćwiczyć. W internecie znajdziesz mnóstwo filmów czy grafik oraz tekstów na ten temat. To samo tyczy się zdrowego odżywiana. Jeśli cię stać i na tym ci zależy – wykup indywidualnie dobrany trening i rozpisaną pod ciebie dietę. Już za dwa tygodnie będziesz wyglądać i czuć się znacznie lepiej!

10. Zakupy

Nie miałaś dotychczas czasu, by kupić ubrania, sprzęt do domu czy jakiś gadżet? Nareszcie możesz usiąść przed laptopem i wyszukać brakujące produkty w najlepszej cenie. Tylko nie kupuj dla samego kupowania – wyłącznie same konkrety!

Co dopiszesz do tej listy?

Oczywiście możesz też spędzić ten czas na zarabianiu pieniędzy, ale nie nazwałabym tego wolnym czasem, jakkolwiek przyjemny by on nie był. Chcesz się skupić własnie na tym? Pracujesz zdalnie, ale chcesz jeszcze dodatkowo zarobić? Kliknij

Zdrowia i cierpliwości!

2 thoughts on “Jak efektywnie spędzić czas w domu podczas pandemii koronawirusa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *